Gry karciane

Contract Whist

Odmiana gry Batak

Od siedmiu kart do jednej i z powrotem, lewa = punkt, celnie +10

Każdy zgłasza dokładnie, ile lew weźmie. Punktuje tylko trafienie. Od 7 kart na osobę do 1, potem z powrotem do 7. Po rozdaniu odkrywa się następną kartę: jej kolor to atu. Gdy rozdano wszystkie karty, atu nie ma. Każda lewa to 1 punkt; trafiona deklaracja dodaje 10.

Gracze
4 graczy
Czas
20–30 min na partię
Rodzaj
Gry karciane
Ilustracja: Contract Whist

Contract Whist online ze znajomymi

W Masie gra Contract Whist jest osobną grą, tuż obok gry Batak: wybierz ją z listy gier, otwórz stół i podziel się kodem lub linkiem ze znajomymi albo usiądź przy stole domu. Puste miejsca zajmują boty, a czat głosowy ożywia stół.

Jak grać

  1. 1

    Każdy zgłasza dokładnie, ile lew weźmie. Punktuje tylko trafienie.

  2. 2

    Od 7 kart na osobę do 1, potem z powrotem do 7.

  3. 3

    Po rozdaniu odkrywa się następną kartę: jej kolor to atu. Gdy rozdano wszystkie karty, atu nie ma.

  4. 4

    Rozdający zgłasza ostatni i nie może wyrównać sumy z liczbą lew: ktoś zawsze chybi.

  5. 5

    Dokładaj do koloru, jeśli możesz; jeśli nie, zagraj dowolną kartę. Lewę bierze najwyższe atu, a bez atu najwyższa karta wyjścia.

Najczęściej zadawane pytania

Czy Contract Whist to ta sama gra co Batak?

Nie. W grę Contract Whist gra się przy takim samym stole jak w grę Batak, ale według własnych zasad — zobacz „Jak grać” powyżej. W Masie to osobna gra z własnymi stołami, statystykami i osiągnięciami.

Czy w grę Contract Whist można grać online ze znajomymi?

Tak. Otwórz stół gry Contract Whist i udostępnij kod lub link. Wolne miejsca zajmują inni gracze albo boty, więc partia zawsze się zaczyna.

Czy gra Contract Whist jest darmowa?

Tak. Grasz za Chips, które nie mają wartości pieniężnej: niczego nie da się wygrać ani wypłacić.